Kargo ve Teslimat

 

Sipariş verdiğiniz ürünler MNG Kargo ile adresinize teslim olacak şekilde gönderilmektedir. Teslimat süresi, sipariş onayı mailini takiben gönderilecek kargoya teslim bildiriminden sonra kargo şirketinin sağlamış olduğu teslimat süresinde teslim edilecektir. Alıcıya önceden yazılı olarak veya e-mail yolu ile bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.

 

 

Hafta içi saat 17:00'den önce vereceğiniz siparişler en geç 3 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir.

 

 

Kargo şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde gecikme olabilir. Bu gecikmelerden dolayı Pratik Konsept sorumlu tutulamaz. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcı’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden Pratik Konsept sorumlu değildir. Belirtilen günler içerisinde ürün/ürünler Alıcı’ya ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetleri hattı aranarak Pratik Konsept'e iletilmelidir.

 

 


Zarar görmüş paket durumunda; zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer kargo şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme Alıcı istemelidir. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra kargo şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Zarar paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Pratik Konsept'e [email protected] email adresine tutanak eklenerek bildirilmelidir.

 

 

 

 

.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR